Nis 25

DAVİNES SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK HAFTASI KUTLU OLSUN!

 

 

 

 

 

 

 

 

sust

SÜRDÜREBİLİRLİKÇİLERDEN MİSİNİZ?

 2010 yılında Davines ailesi hem dünyamızı hem de kuaför salonlarını pozitif yönde etkileyecek, iş ve çevre arasındaki sinerjiyi ortaya koyan bir projeye imza attı: Sürdürülebilir Güzellik Günü.

Projeye katılan salonlar, normalde kapalı oldukları günlerden birinde müşterilerine yapacakları bağışlar karşılığı ücretsiz saç kesimi veya fön servisi veriyorlar ve bu bağışlar orman alanlarının yaratılması ve korunması, çevresel kalkınma ve tarımsal alanların güçlendirilmesi gibi projelere destek için kullanılıyor.

İlk Sürdürülebilir Güzellik Günü İtalya’da gerçekleşti, ardından Amerika ve Fransa da projenin farklı versiyonları ile Sürdürülebilirlik Güzellik döngüsüne katıldılar.

sustainaDavines’in hedefi en büyük olmak değil, her zaman dünyadaki en güzel ve en etik saç bakım markası olmaktır. Çünkü Davines’de bizler “sürdürülebilir güzellik olarak adlandırdığımız”, güzellik ve sürdürülebilirlik arasındaki dengenin hem bizlerin yaşamını hem de bizi çevreleyen dünyamızı geliştireceğine inanıyoruz. “Güzellik” yaratarak, insanların kendilerine, yaşadıkları çevreye ve sevdikleri şeylere özen göstermelerini teşvik etmek istiyoruz.

İdeal güzellik kavramımızın ilham kaynağı, İtalyan Rönesans’ının da ana teması olan, madde ve şeklin dengesi kavramıdır. Tarzımız ilhamını sadelik, uyum ve zevkten alır.

İnandığımız güzelliğin temeli bireyselliğe dayanır. Her birimizi özel yapan erdem ve zerafet bizim için önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle kendimizi, müşterilerimizin kendi benzersizliklerini yansıtabileceği bir köprü olarak görüyoruz.

 

Bizim için sürdürülebilirlik, kendimize, birlikte çalıştığımız insanlara, müşterilerimize ve yaşadığımız dünyaya olan sorumluluk duygusu ile doğrudan bağlantılıdır.

 

“Sürdürülebilirlik” vizyonumuz bir çok anlamı içerisinde barındırır:sus

  • Ne bugün ne de yarın doğal kaynakların nitelik veya niceliğine herhangi bir zarar vermeden, çevre
    üzerindeki etkiyi en aza indirme kararlılığımız açısından “sürdürülebilirlik”.
  • Zanaatkar ruhumuz ve en ileri kozmetik teknolojilerimiz ile geliştirilen doğal içeriklerin ayrıcalıklı kullanımı açısından “sürdürülebilirlik”.Bu yaklaşım ile, ürünlerimizin verimliliğini ve müşterilerimizin güvenliğini garanti ediyoruz.
  • “yaratıcılığın özgürlüğü” açısından “sürdürülebilirlik”. Kararlarımız “hesaplamalar” tarafından değil, “önseziler” tarafından yönlendirilir. Öncü ruhumuz trendlerin ötesine geçen fikirleri yakalamada bize rehberlik eder. Davines’de her fikir özgür doğar ve değerlerimiz doğrultusunda orijinallik ile geliştirilir.
  • Yunancada “ev, barınak, yuva” anlamlarına gelen “etik” açısından “sürdürülebilirlik”.  Bir aile şirketi olmanın gururuyla, profesyonel çalışma ortamımızı kişinin kendini geliştirebileceği ve kültürel anlamda insanlarla içten ilişkiler kurabileceği sıcak bir yer haline getirdik.

Özetle, atalarımızın iç ve dış güzelliğin birliği olarak bahsettiği “güzel ve iyi”, bizim için Sürdürülebilir Güzellik demenin bir diğer yolu.

Sürdürülebilir Güzellik de Davines demenin bir diğer yolu.

Bu ruhu Türkiye’de de yaşatmak için sizleri de kedinize, sevdiklerinize ve çevrenize duyarlı olmaya çağırıyoruz!

sustainab

Tags: , , , , , , , , , ,