Ana SayfaDavines HakkındaHİKAYEMİZ

HİKAYEMİZ

hikayemiz

Davines Group, Bollati Ailesi tarafından 1983 yılında İtalya’da bir araştırma laboratuvarı olarak kurulmuştur; şirket dünya çapında tanınan kozmetik şirketlerine en yüksek kalitede saç bakım ürünleri üretmiştir. On yıllık bir deneyimin ardından, sadece kuaför salonları için Davines markalı saç bakım ürünlerini ve 1996 yılında Spa’lar ve güzellik merkezleri için cilt bakım ürünlerini piyasaya çıkarmıştır.

Kurulduğumuz günden itibaren, bilimsel olarak tasarlanan ve kendi farklı stilimizi ve ruhumuzu yansıtan kaliteli ürünler üretmeye odaklandık.

Stilimiz, dünyaya – farklı kültürlere, geleneklere olan merakımızın ve bizden gerçekten ilham alan insanlara karşı olan açıklığımızın bir yansımasıdır ve İtalyan tarihi, sanatı, tasarımı, modası, kültürü ve yaşam tarzı stilimizde kendini açıkça göstermektedir; çünkü bunlar bizim mirasımız ve kimliğimizdir. Sadeliği ve uyumu yansıtan her şeyi seviyoruz çünkü bunları güzelliği her zaman moderndir. Günümüzün eğilimleriyle uyum içinde olsak da zamanı olmayan çekicilikleriyle klasik olarak kabul edilen kavramlar ve ürünler yaratıyoruz. Bizim için kalite, çevremize saygı göstererek, önem vererek, yüksek derecede doğal ürünler kullanarak müşterilerimizin güvenliğini garanti etmek için her üründe bilimsel titizlik göstererek, en iyi ürünleri yaratma özgürlüğüne sahip olmak demektir.

Davines’ de inandığımız şeyleri yaparız ve genel akışa kapılmak yerine, sezgilerimizle hareket ederiz. Bu da bize, orijinal, doğru ve duygusal olarak insanlarla bağlantılı konseptler ve ürünler geliştirme özgürlüğü sağlar. İşimiz, madde ve stil, doğa ve bilim, insan ve ruh arasında dikkatli bir denge kurmaktır. Bizim yaşamı güçlendiren projeler olarak adlandırdığımız projeleri yaratmamızı sağlayan şey de budur.

Kuruluşundan bu güne Davines 80’in üzerinde ülkedeki binlerce kuaför ve yüzlerce berber salonuna yayılmıştır.

Parma, New York, Paris, Londra ve Meksika’ da ki ana merkezlerimizle hızla büyümeye devam etsek de köklerimiz, doğru bir yaklaşımla ve zamanı olmayan bir çekicilikte kaliteli ürünler üretme arzumuzun yön bulduğu, ailemizin sahip olduğu araştırma laboratuvarına dayanmaktadır.