Ana SayfaDavines HakkındaZERO IMPACT PROJESİ

ZERO IMPACT PROJESİ

Zero Impact® ürünler

Yedi yıl önce, life Gate işbirliği ile Davines Essential Haircare ürün serisinin (daha sonra SŪ Güneş Bakım ürünleri ve OI Ailesi eklenmiştir. Ambalajı içi sıfır etki (karbon nötr) politikasını hayata geçirmiştir.

Life Gate’in Zero Impact ® Projesinin uygulanmasıyla, bu seriler için olan ambalajların üretilmesi esnasında ortaya çıkan karbondioksit emisyonları, Kyoto Protokolünde düzenlendiği şekilde İtalya, Costa Rica ve Madagascar’daki doğal rezervlerin korunmasıyla ve yeniden ağaçlandırılmasıyla azaltılmıştır. Buna göre, Davines çevreden alınan oksijeni yeniden sağlamak için gerekli olan ağaçlandırmaya yardım etmektedir. Zero Impact® projesine katılan ilk İtalyan kozmetik markalarından biri olan Davines 2.11.008 kg (4.660.589,86 lbs.) CO2 emisyonlarının azalmasına katkıda bulunmuştur.

Zero Impact Salonları

Öncü program, tüm dünyadaki kuafr salonlarında ekolojik bilinci yaymaya yardımcı olmayı amaçlamaktadır. Bu amaç doğrultusunda, Davines, sürdürülebilirlik konusundaki vaatlerimizin ayrılmaz bir parçası olarak, Sıfır Çevre Etkisi Salonlar için kampanyalar yürütmektedir. Kampanyalar, günlük iş faaliyetlerinden çıkan karbon emisyonlarını azaltmak ve salonlarını adım adım sıfır çevre etkili salonlara dönüştürmek isteyen stilistlere yardım etmeyi önermektedir. İtalya’da yürütülen ilk deneysel aşamanın ardından, proje yurt dışına da ihraç edildi. (İspanya, Danimarka, Portekiz) ve bu ülkelerde Davines, kuaförlere ve berberlere, sürdürülebilir ve somut olan girişimlerle, çevresel olarak bilinçli işlemler yapmalarında ve müşterilerine bu konuda mesaj vermelerine yardımcı olmuştur. Bu şekilde, yaptıklarımızla çevremizdekilere de bu bilnci aşılamaya çalışıyoruz.