Ana SayfaDavines HakkındaYENİLENEBİLİR ENERJİ

YENİLENEBİLİR ENERJİ

100% TEMİZ ENERJİ

İnsanların yaptıkları tüm faaliyetler karbon dioksit emisyonları oluşturmaktadır. Son bulgulara göre, enerji tüketimi, önümüzdeki yirmi yılda %40 kadar artış gösterecektir ve gezenegenimiz mevcut durumda bile bunu sürdürememektedir; isanlar tarafından doğal kaynakların tüketimi dünyanın bunları yenileme kapasitesini aşmıştır. İnsanoğlunun enerji ihtiyaçlarını karşılamak için yenilenebilir güneş, rüzgar, su ve toprak enerjisini oluşturma hizmetlerini temin etmesi şarttır. Mevcut durumda, yenilenebilir kaynaklarca temin edilen enerji, dünya üretiminin sadece %19’unu kapsamaktadır; bu durumda, CO2 emisyonlarından sakınan bir yaşam tarzının benimsenmesi oldukça önemlidir.

Çevre etkisini azaltmak için, Davines, 2006 yılından beri tesislerine ve ofislerine tedarik bakımından yenilenebilir güneş, rüzgar, su ve toprak enerjisini kullanmaktadır.

Bu tükenmeyen enerji Co2 salmamaktadır, çevreyi kirletmemektedirler ve sürekli olarak yenilenebilmektedir. Davines tarafından formüle edilen, tasarlanan ve üretilen her üretilen her ürün, %100 temiz enerjiyle temin edilmektedir.

Yenilenebilir Enerji kullanmayı isteyen salonlar için, Davines, yenilenebilir enerji kullanan salonların ilk ağının kurulmasında yardımcı olmaktadır.

Yenilenebilir enerji geleneksel fosil yakıtlara bir alternatif çünkü bunlar güneş, su, rüzgar ve topraktan oluşmaktadırlar; bu yüzden de temizdirler, atmosfere karbın emisyonlarını salmazlar ve gelecek nesiller için doğal kaynakları tehlikeye atmazlar. Davines, ofislerine ve tesislerine 2006 yılından beriyenilenebilir enerji tedarik etmektedir ve Life Gate Enerjisine bağlı bağlı kalarak çevreyi koruma fırsatını yakalamaları için tüm salonlara çağrıda bulunmaktadır. Life Gate Enerjisi, yenilenebilir kaynaklarla üretilen ve aynı zamanda Zero Impact® (Sıfır Etki) sahibi olan ilk elektrik enerjisidir. Life Gate Enerjisi’nin bir parçası olmak oldukça basittir,; bunu devreye sokmak için herhangi bir gider yoktur ve bürokratik engeller yoktur. Life Gate, salon için çok sayıda avantaj sunmaktadır çünkü bu seçim çevreyi korumaya ilaveten, elektrik faturası giderlerini başkalarına yayabileceğiniz bir değere de çevirecektir. Bu nedenle yenilenebilir enerji kullanan salonlar, Life Gate salon iletişim kiti ve Davines’ten son müşteri için bilgi panosu alacaklardır.