Ana SayfaDavines HakkındaEKO SALON YARIŞMASI

EKO SALON YARIŞMASI

Eko Salon yarışması, sürdürülebilir güzellik fikri/ felsefesine göre çevreye saygı duymak isteyen salonlara ödül vermek için Davines tarafından başlatılan bir yarışmadır.

2012 sayısında, Oslo’daki Hope Hair Salon’un Davines Premier Eco-Salon yarışmasında 1. olduğu ve Chicago’daki The Circle Salon’un Davines Premier Eco-Salon Tasarımı yarışmasında 1. olduğu duyurulmuştur.

Hope Hair, sürdürülebilirlik değerleri üzerine kurulmuş ve hayranlık uyandıran çevre bilinci olan Norveç’li bir salondur. Bu salon, karbon azaltma programına katılmasının yanında, atılan malzemeleri yeniden kullanmaktadır. Mobilyalar, Norveç filo gemilerinden temin edilen geri dönüşümlü tik ağacındandır ve çöp kutuları, eski araba lastiklerinden dönüştürülerek elde edilmiştir. Circle Salonu, model yaratıcılığı ile yeniden kullanıma teşvik eden bir salondur. Bu salon, artıklarının %75’ini geri dönüştürmektedir (saç boyama naylonları ve folyolar gibi) kesilen saçları, bunları okyanusta petrol atıklarını emdirmek için kullanan Matter of Trust kuruluşuna bağışlamaktadır. Salon, müşterileriyle birlikte caddeleri temizleme günleri düzenlemekte ve orjinal Davines satış çantasını yeniden kullanan müşterilerine %10 indirim uygulamaktadır.

Eco- Salon yarışması bir yarışmadan çok Sürdürülebilir Güzellik fikrini aktif olarak hayata geçiren tüm salonların fikirlerini karşılaştırır bilecekleri ve birbirlerine sunabilecekleri bir durum hazırlar.

Katılımcı salonların yirmisi, ESTETICA’nın editörlük katılımıyla 2012 Ocak ayında yayınlanan Eko Salon kitabında yer almıştır.